Katedra Maszyn i Urządzeń Energetycznych
Department of Power Engineering and Turbomachinery
18 Konarskiego Street,44-100, Gliwice
Phone +48 32 237 21 74Mon-Fri. : 8am to 4pm

Dla potrzeb realizacji zajęć dydaktycznych jak również prac naukowo-badawczych nasza Katedra zakupiła nowoczesny skaner 3D MICRON3D green stereo wraz z pełnym oprogramowaniem. Jest to rewolucyjny skaner 3D o bardzo dużej dokładności skanowania. Dokładność na poziomie 10 mikronów i wytrzymałość skanerów MICRON3D green stereo potwierdziły badania terenowe i zaawansowane testy pomiarowe. Skaner został tak zaprojektowany aby zapewnić użytkownikowi niezawodne działanie przy pełnej mobilności. MICRON3D green stereo to profesjonalne i skalibrowane fabrycznie narzędzie metrologiczne, certyfikowane u producenta wg niemieckiej normy VDI/VDE 2634. Dzięki zaawansowanym funkcjom i inteligentnym algorytmom, tworzenie dokumentacji i modeli 3D badań, nigdy nie było tak proste i wygodne.

W naszej Katedrze będzie on używany także przez Studentów w trakcie wybranych zajęć dydaktycznych dotyczących inżynierii odwrotnej, procesów wytwarzania oraz modernizacji maszyn energetycznych a także w zajęciach z użyciem projektowania CAD i CAM. Zapraszamy również do realizacji projektów inżynierskich i dyplomów magisterskich z użyciem zarówno skanera 3D jak i posiadanych urządzeń technologii druku 3D. Więcej informacji u Pracowników Katedry KMIUE.


Więcej informacji o skanerze 3D a także film pokazujący jego możliwości i przykłady wykorzystania znajdziecie na stronie producenta skanera 3D